Biketrial

Aktuality

Youth Games #1 - Veselí nad Moravou

[29.04.2019] Úvodní závod letošních Youth Games ve Veselí nad Moravou - moc hezky připravený závod. V barvách Přerova skromnější účast, výborné Samovo první kolo s průběžným 3.místem, ale bohužel hodně pokažené druhé kolo... Alespoň je co zlepšovat...:-)
Třeba už příští víkend v Brně v početnějším zastoupení.
Fotky: Foto1, Foto2, Foto3

Show na vyhlášení ankety Sportovec města Zlína

[18.03.2019] Opět v akci...:-) Show před sportovním publikem na vyhlášení ankety Sportovec města Zlína. Krásné prostředí zlínského kongresového centra, kapela Support Lesbiens a profesionální organizace agentury Velryba, byl to zážitek..
Krátká ukázka v youtube videu.

Mistrovství ČR #9 - Brno BVV

[12.11.2018] Poslední biketrialový závod sezony na BVV: Sobota z říše snů, kdy Matěj dokázal svou nejlepší jízdou sezony vyhrát závod i následné exhibiční finále. Neděle pak s letošní rekordní účastí v dětských kategoriích a rodinnou atmosférou v týmu :-) Stojí za to vyzdvihnout Samovu větší odvahu do seskoků a Marovu první premiérovou nulu v závodě.
Fotky: Foto1, Foto2, Foto3, Foto4, Foto5, Foto6, Foto7, Foto8, Foto9,

Mistrovství ČR #8 - Kyjov

[03.10.2018] MČR Kyjov: Matěj 5.místo, Samuel 6.místo.
Kvalitní výsledky, na které se pokusíme navázat i o víkendu - dvojzávod v Olomouci u Šantovky. Na blízkém závodě budeme v kompletním složení :-)
Fotky: Foto1, Foto2, Foto3, Foto4

Mistrovství ČR #3 + #4 - Retz

[23.05.2018] "Same, víš že chyběl jen jeden trestný bod a mohl jsi být třetí!?" "Jooo? To nevadí, čtvrtej jsem ještě taky nikdy nebyl."
Tak tomu se říká čistá radost z ježdění...:-)

Výsledky přerovských biketrialistů z víkendového Retzu:
Matěj Popelka - Elite - sobota 6., neděle 5.
Samuel Štourač - Hobby bílá - sobota 4.
Fotky: Foto1, Foto2, Foto3, Foto4

Dětský Author Šela Marathon 2018

[08.05.2018]
Byla to dřina, ale zároveň moc fajn podílet se na organizaci Dětského Author Šela Marathonu. Fronty na vyzkoušení biketrialových kol a biketrialových překážek, 500 dětí na startu závodu a výborné výkony našich nejmladších závodníků. Příští rok zase :-)
Foto: Biketrial1  Biketrial2  Tomáš_Havelka  Sofie_Švehlová  Laura_Březinová  Štěpán_Popelka 

Přijď si vyzkoušet BIKETRIAL!

[02.05.2018]
Biketrial Přerov přijímá nové děti do svých řad ve věku již od 5 let.
Nábor probíhá v NEDĚLI 06.05.2018 na přerovské Laguně od 10h do 16h jako doprovodná akce Dětského Author Šela Marathonu na přerovské Laguně, kde si můžeš i zazávodit (info o závodě na stránkách selasport.cz).

PF 2018

[02.01.2018]
Děkujeme Vám za podporu v uplynulém roce a přejeme jen to nejlepší v roce 2018!
PF karta

Mistrovství ČR #9 + Halové Mistrovství Evropy - Brno

[13.11.2017] Ideální je končit sezonu úspěšným závodem. Letos se to bohužel nepodařilo. V krátkých závodech rozhodují maličkosti, tentokrát to v Brně byl výskok na závěrečné sekci, který by Matěj na tréninku zvládl v 9 z 10 pokusů. Bohužel rozhodl ten jeden nepovedený a 4.místa vždy bolí... Matěj skončil na 4.místě jak na závěrečném brněnském závodě, tak i celkově v seriálu Mistrovství ČR v kategorii Elite.
Sobotní zklamání alespoň částečně vylepšil nedělní radost Sama z několika projetých sekcí v kategorii Poussin.
Foto

Mistrovství ČR #7 - Březová u Sokolova

[25.09.2017] Dva zářijové závodní víkendy a dvakrát vítězství v elitní kategorii do Přerova. Krásný double pro Matěj Popelka! Super forma v Kyjově, Březové u Sokolova a jedeme dále...:-)
Foto

Mistrovství ČR #6 - Kyjov

[18.09.2017] Vynikající výkon ve druhém kole a zasloužené premiérové vítězství pro Matěje Popelku v kategorii Elite! Je super opět vidět přerovský dres na nejvyšším stupínku. Samuel Štourač se na mokru trošku trápil, ale dobojoval statečně na 8.místě.
Album fotek

Naše show na rodinném dni HOPI

[26.06.2017] Rodinný den firmy HOPI - další povedená akcička se skvělými lidmi v sídle firmy u Prostějova. Děti si biketrial zkoušeli, závodili ve skoku do výšky, moc fajn :-)
Fotky: Foto1, Foto2
Video z jednoho z našich vstupů...

Pavel Procházka: final battle

[07.05.2017] Final battle o byl pro mě dnešní hezký a povedený závod v Nepomuku... Zažil jsem s bráchou výjimečné poslední dvě sezony. Nádherné sezony, kdy jsem získal medaile z MS, titul mistra Evropy na Sardinii a ocenění nejlepší Sportovec města Přerova. Nicméně nelze donekonečna sedět na několika židlích a já od podzimu začal cítit, že už jsem pro přerovský biketrial prospěšnější více jako trenér/vedoucí než jezdec. Už jsem se nedokázal tolik koncentrovat na svou pořádnou přípravu. Už není taková touha rvát se na závodech o každý bod. Do kolotoče Mistrovství ČR jsem naskočil v roce 1992, to je celých 25 let plných domácích závodů a 20 sezon v reprezentaci. Těším se dále na exhibice, biketrialové dění a věřím, že s bráchou vychováme v Přerově další následovníky. Držte nám palce…:-) P.Procházka

Fotky z Kramolína: Foto1, Foto2, Foto3, Foto4.

Sportovec města Přerova 2016

[05.02.2017] Sportovec města Přerova 2016 - anketa pořádaná pod záštitou primátora města Přerova. Vloni vynikající vítězství pro přerovský biketrial v kategorii jednotlivců - Pavel Procházka. Letos dvě nominace mezi dospělými - Matěj Popelka, Pavel Procházka. Už jen tyto nominace jsou krásný výsledek celoroční práce...:-)
Odkaz + nominace
Foto z loňského ročníku, kde se biketrial prezentoval show, jejíž součástí byl i primátor Vladimír Puchalský :-)

Mistrovství ČR #8 - Kyjov

[18.09.2016] Závod v tradiční lokalitě v burčákovém období, tentokrát s proměnlivým počasím.
Pavel Procházka - 5.místo - velmi špatný začátek, ale povedený závěr. Na umělých překážkách asi dosažené maximum.
Matěj Popelka - 6.místo - skvělou formu z tréninku se bohužel do závodu vůbec přenést nepodařilo.
Samuel Štourač - 7.místo - jel teprve svůj druhý závod a výrazné zlepšení oproti tomu úvodnímu z Velké Bystřice, jen tak dále:-)
Foto1  Foto2  Foto3  Foto4  Foto5  Foto6 

Mistrovství ČR #6 - Rakousko, Retz.

[04.09.2016] Krásný závod v prostředí připomínající Španělsko. Největší překážkou tentokrát nebyla obtížnost sekcí, ale velmi těžké podmínky. Velké horko bez možnosti stínu udělaly závod extrémně náročným. V kat.Elite to nakonec po jasném vítězství Vaška a stříbru Martina Kakáče byl velmi těsný souboj o 3.příčku, který nakonec vyzněl pro Martina Štěpánka.
Pavel Procházka - 4.místo - sekce bez velkých skoků vyhovovaly. Znát ale byla chybějící srpnová trénková intenzita, takže síly dodcházely. Nakonec jen jediný bod od bedny, což hodně mrzí.
Matěj Popelka - 5.místo - pětek v závodě bylo více než dost. Nektěré hodně zbytečné, v závodě bylo určitě navíc.
Foto1  Foto2  Foto3 

Mistrovství světa #2 - Česká republika, Blansko

[13.08.2016] Máme mistra světa!!!:-) Matěj Popelka zopakoval druhé místo z pondělí a získal tak letošní světový titul! Dva skvělé závody v Blansku a zasloužená odměnu za tvrdou dřinu. Pavel Procházka dnes za očekáváním na 5.místě. Útok na medailové pozice nevyšel...
Pro přerovský klub je tato sezona vyjímečná - máme v kat.Senior tituly mistra světa i Evropy:-) Skvělá práce celého týmu a hlavně závodního kouče Adama. Více v reportáži.
Foto1  Foto2  Foto3  Foto4  Foto5  Foto6  Foto7 

Mistrovství světa #1 - Česká republika, Blansko

[11.08.2016] Povedený úvodní závod letošního MS pro přerovské barvy! Matěj Popelka 2.místo, Pavel Procházka 4.místo.
Oba zahájili závod podobně. Perfektně zvládnuté první dvě sekce, ale plný počet pěti bodů na nejtěžší třetí sekci. Matěj za nestihnutý časový dvouminutový limit a Pavel za pád na přeskoku. Matěj se na zbývajících sekcích prvního kola větších chyb již vyvaroval a po prvním kole figuroval s 9 trestnými body na průběžném 4.místě. Pavel bohužel přidal ještě jeden pád na sedmé sekci a v polovině závodu byl s 14 tr.body na 6.místě.
Druhé kolo ale vyšlo oběma Přerovákům náramně! Matěj šel pevně za svým medailovým snem a takřka bechybnou jízdou ve druhém kole za 4 trestné body se posunul na stříbrnou příčku. Zúročil tak tvrdou přípravu na letošní MS a po dvou letech medailového půstu na mezinárodních akcích se konečně dočkal. Pavel se ve druhém kole vyvaroval chyb úplně. Pouhé 3 trestné body pro něj byly maximum a ty mu pomohly v posunu pořadím na 4.místo. Těsně za ním skončili loňský mistr i vicemistr světa. „Vzhledem k nepříznivému začátku závodu je to velmi cenné umístění a dobrý odrazový můstek pro sobotu,“ dodal Pavel.
V sobotu se pokračuje druhým závodem, po kterém již bude znám letošní mistr světa. Vše je otevřené a pro přerovské závodníky velmi dobře rozjeté!
Foto1  Foto2  Foto3  Foto4  Foto5  Foto6  Foto7  Foto8  Foto9  Foto10 

Mistrovství Evropy - Itálie, Sardinie - Bolotana

[20.06.2016] Sobotní závod Mistrovství Evropy na Sardínii - dva cenné kovy do Přerova. Obrovsky vyrovnaný závod na lehčích přírodních tratích přinesl dvojnásobný úspěch v kategorii Senior!
Matěj Popelka - první mezinárodní závod mezi dospělými a hned perfektně rozjetý. Dlouho vedl, bohužel na 7.sekci při obtížnejším sjezdu přišel pád. Na lehčích sekcích se ztráta hůře doháněla. Nakonec 9 tr.bodů stejně jako obhájce loňského titulu Tombini. Při úplné rovnosti bodů rozhodoval čas soutěže a na Matěje zbyl krásný bronz. Konečně protrhnutá série čtvrtých míst!
Pavel Procházka - technické sekce bez velkých skoků měly Pavlovi vyhovovat, nicméně favoritem závodu určitě nebyl. Začátek byl opatrnější s pár šlápnutími navíc, nicméně se podařilo to hlavní - jet závod bez pádu. To rozhodlo, ve 2.kole již jízda bez chyb a nakonec překvapivé 1.místo s nejtěsnějším náskokem 1 tr.bodu. Po 5 letech opět titul mistra Evropy pro Pavla!
Foto1  Foto2  Foto3  Foto4  Foto5  Foto6  Foto7 

4.závod Mistrovství ČR - Velká Bystřice

[12.06.2016] 4.závod MČR ve Velké Bystřici - tentokrát vyšší počet závodníků startujících za přerovský klub na náročných sekcích
Matěj Popelka - na závodě chyběl, již se připravuje na ME přímo na Sardinii
Pavel Procházka - ve velmi těsném eliťáckém závodě nakonec 6.místo. Bedna tentokrát ale byla velmi blízko. Škoda neprojeté nejlehčí sekce v úvodním kole...
Jan Válek - na biketrialovém závodě po 7 letech a 1.místo v kat. Hobby-zelená. Vynikající comeback! :-)
Samuel Štourač - první biketrialový závod mezi nejmenšími jezdci pro něj a hned více než polovina sekcí projetých! Kdo si tohle po prvním závodě mohl říct? :-)
Foto1  Foto2  Foto3  Foto4  Foto5  Foto6 

3.závod Mistrovství ČR - Kutná Hora, Sion

[29.05.2016] Třetí závod domácího mistrovství byla biketrialová klasika na kamenech pod zříceninou Sion, kde se v minulosti jelo i nejedno Mistrovství světa
Matěj Popelka - závod bez pádů, ale se spoustou zbytečných šlápnutí. Bedna zůstala vzdálena - 4.místo
Pavel Procházka - oblíbená trať, nicméně oproti loňsku tomu dost chybělo. Možná i to mokro - 5.místo
Do Přerova tedy zase žádná medaile, ale 4.a 5.místo v české elitě je taky pěkné :-)
Foto1  Foto2  Foto3  Foto4 

Dětský Author Šela Marathon 2016

[08.05.2016] Letošní DAŠM se povedl - obrovský zájem o naši prezentační a náborovou akci, který nás překvapil a moc potěšil. Biketrial je atraktivní a krásný sport:-)
A co se týče závodění? Náš nejmladší člen týmu Laura obsadila ve svém závodě 2.místo! Štěpu bohužel na start nepustila nemoc.
Externí fotogalerie

Úvodní závod Mistrovství ČR - Brno, Kníničky

[08.05.2016] První květnová sobota patřila úvodnímu závodu letošního seriálu Mistrovství ČR:
Matěj Popelka - z důvodu natažených vazů v koleni nestartoval, diagnóza je však velmi dobrá - za 10 dní by se mohl zase vrátit na kolo!
Pavel Procházka - premiéra na novém kole. Spousta chyb a špatný výkon v prvním kole, ale velké zlepšení v kole druhém. To by měl být příslib do budoucna, v kole je nový potenicál. Nakonec do seriálu Mistrovství ČR zapsal 5.místo, což je pro něj na brněnské trati fajn výsledek:-)
Foto1  Foto2  Foto3 

Spolupráce s BIKETONE.CZ pokračuje

[18.04.2016] Spolupráce s BIKETONE.CZ pokračuje. Dva roky jsem testoval biketrialové komponenty od e-shopu BIKETONE.CZ na svém oblíbeném Rockmanu a s velkým úspěchem půjdou i na nový stroj. Některé nyní už pod novou vlastní značkou JAVAX. Už se těším:-) Pavel P.
Foto1  Foto2  Foto3  Foto4 

Suicide forest - Matěj Popelka

[17.04.2016] Matěj Popelka v trošku jiném provedení:
- Super video natočené v lese v Lašťanech poblíž Olomouce. Parádní místo na svezení, spousty skoků, lávek, dropů...pecka !!!
- Kratší sestřih z Olomouckého bikeparku
- Trialové přeskoky z Velké Bystřice
Krásná všestrannost...:-)

Sportovec města Přerova 2015 - vyhlášení

[06.03.2016] Město Přerov zná po včerejším galavečeru v Městském domě své nejúspěšnější sportovce za rok 2015. V hlavní kategorii jednotlivců z místních oddílů zvítězil biketrialista Pavel Procházka, který se svým vystoupením společně s bratrem Adamem postaral i o zábavnou kulturně-sportovní vložku, během níž na pódiu skákal nad ležícím primátorem Vladimírem Puchalským. Pavel Procházka, jenž zažil jednu z nejlepších sezon v kariéře a vybojoval i dvě vytoužená medailová umístění v seriálu mistrovství světa, kde celkově obsadil čtvrté místo. Na evropském šampionátu skončil ve své kategorii Senior třetí. [Přerovský deník]
Zdroj + video - Přerovský deník
Foto1  Foto2  Foto3  Foto4  Foto5 
Rozhovor po vyhlášení - Deník
Rozhovor po vyhlášení - Televize

Sportovec města Přerova 2015

[24.02.2016] Sportovec města Přerova 2015 - tradiční akce pořádaná v Přerově na velmi vysoké úrovni. Přerovský biketrial má v nominaci po jednom zástupci v dospělých i juniorech. Na menší sportovní klub je to vynikající výsledek :-)
Odkaz
Nominace

Prosincový výjezd do Orlických hor

[06.12.2015] Když se nedá v prosinci na lyže tak zůstáváme na kolách:-) Trasa směřovala našimi oblíbenými lyžařskými středisky, 84km najeto, 1870m nastoupáno s vrcholy na Bukové Hoře a Slaměnce na Dolní Moravě.
Mapa trasy
Foto

Poslední závod sezony - brněnský Sportlife

[08.11.2015] Na náročné sekce plné skoků se postavilo v kategorii Elite 17 závodníků včetně zahraničních účastníků.
Pavel Procházka - 10.místo - zázrak se nekonal a čtyři projeté sekce na lepší umístění stačit nemohly. Některé výskoky/přeskoky byly zkrátka nad možnosti jezdce.
Matěj Popelka - 8.místo - na velké skoky potenciál byl, bohužel dvakrát zradila technika. Ošklivý pád, kdy při překoku "odešel" pastorek naštěstí skončil jen naraženinou.
Foto,

Biketrial na ZŠ Želatovská

[20.10.2015] Moc příjemně strávené dnešní dopoledne na ZŠ Želatovská v Přerově. Biketrialová ukázka na zídkách a hřišti kolem školy, vysvětlení základů jízdy, vyzkoušení biketrialových kol + krátký slalom a všichni si na Vánoce přejí biketrialové kolo:-)
Foto,

Mistrovství ČR #8 - Kutná Hora

[11.10.2015] Poslední letošní venkovní závod - kutnohorská biketrialová klasika.
Pavel Procházka - 3.místo - technické tratě s mokrým podkladem opět vyhovovaly a byl z toho super výsledek. Nakonec chyběl kousek i na stříbro, škoda docházejících sil v závěru.
Matěj Popelka - 7.místo - chvilkami rezignovaný výkon v prvním kole a technické problémy v kole druhém nemohly na lepší výsledek stačit. Škoda nevyužitého potenciálu...
Foto, Video (Lukáš Buriánek)

Mistrovství ČR #6 - Kyjov

[20.09.2015] Hezký slunečný závod s velkým množstvím závodníků a diváků.
Pavel Procházka - 3.místo - velmi milé překvapení na neoblíbených umělých překážkách. Výsledek zařídily především všechny projeté sekce ve druhém kole na hranici možností jezdce.
Matěj Popelka - 6.místo - přehlédnutá šipka v kole prvním a smůla při těsném dojezdu jedné ze sekcí v kole druhém. Jinak ten výsledek mohl být mnohem lepší!
Foto1, Foto2 ze sobotního závodu

Mistrovství světa #3 - Španělsko, Odena

[23.07.2015] Na poslední závod letošního MS připravili pořadatelé nejnáročnější sekce. Podmínky byly podobné jako v předchozích závodech - horko kolem 35°C. Na jezdcích však už byla znát únava.
Výsledky přerovských jezdců v posledním závodě:
Matěj Popelka - 4.místo - do poslední chvíle bojoval o bronz v posledním závodě. V těsném závodě rozhodl jeden nepovedený výskok ve druhém kole. Celkově v MS také brambora a série 4.míst staví Matěje do role smolaře letošní sezony.
Pavel Procházka - 3.místo - po prvním kole bezchybným výkonem průběžné 2.místo, ve druhém pak přišly dvě chyby. Nakonec zopakován vynikající pondělní bronzový výsledek. Super týmový výkon, škoda, že celkový bronz utekl nejtěsnějším výsledkem a Pavlovi tak patří celková 4.příčka. Foto

Mistrovství světa #2 - Španělsko, Odena

[21.07.2015] Opět velké vedro, tentokrát však lehčí sekce a nakonec i bouřka, která zdramatizovala závěr pondělního závodu.
Matěj Popelka - 5.místo - tentokrát o pozici níže než v úvodním závodě. Bedna byla dnes daleko, v posledním závodě se však může stát ještě cokoliv!
Pavel Procházka - 3.místo - sekce vyhovovaly a bylo to znát. Bojovnější nálada v týmu, výkon již bez opatrnosti a obrovská radost z medailové pozice! Fotoreport z cesty za 3.místem.
Dnes volný den, závěrečný závod ve středu...
Foto1 Foto2 Foto3

Mistrovství světa #1 - Španělsko, Odena

[18.07.2015] Závod za extrémních podmínek, 37°C, bezvětří a spousta prachu.
Matěj Popelka - 4.místo - jeden trestný bod scházel na 3.místo! Škoda, ze začátku brzdila svázanost.
Pavel Procházka - 7.místo - opatrnější výkon šetřící poraněné koleno + dvě velké chyby. Nicméně solidní základ do dalších závodů.
Zítra volný den, pokračování v pondělí...
Foto

Mistrovství ČR #4 - Blansko

[21.06.2015] Náročný závod, obtížnější sekce a proměnlivé počasí - Přerov se prosadil těsně po bednu.
Matěj Popelka - 4.místo - výborné první kolo na suchu, průběžné 3.místo. Na mokru už to bohužel tolik nešlo...
Pavel Procházka - 5.místo - přesný opak, na suchu slabší výkon, na mokru zlepšení a posun o 5 míst kupředu!
Foto

Mistrovství ČR #3 - Velká Bystřice

[16.06.2015] Další cenný kov v elitní kategorii do Přerova:
Pavel Procházka - 9.místo (7. do MČR) - slibný úvod vystřídalo trápení v druhé polovině závodu. Žádný zázrak na umělých překážkách se nekonal.
Matěj Popelka - 3.místo - vynikající a téměř bezchybný výkon - zasloužená první letošní bedna v domácím mistrovství! Jen tak dále...
Foto ze sobotního závodu - autor Zbyněk Bernat

Evropský pohár - Slovensko, Rudina

[09.06.2015] Matěj Popelka konečně prolomil sérii čtvrtých míst a stal se vítězem Evropského poháru v kategorii Junior! Trať ve slovenské Rudině mu opravdu sedla, vyhrál s přehledem s náskokem 18 tr.bodem před Michalem Ivanem ze Slovenska.
Foto

Mistrovství ČR #2 - Karlov pod Pradědem

[01.06.2015] Výborný sobotní závod pro přerovské barvy v Karlově pod Pradědem:
Pavel Procházka - 1.místo (velmi cenné vítězství. Po 2 letech opět zlato pro přerovské barvy v domácím šampionátu)
Matěj Popelka - 4.místo (kdy už se to na tu bednu prolomí...?) Foto

ME v biketrialu 2015 (Závod)

[25.05.2015] Letošní Mistrovství Evropy v biketrialu je minulostí. Konalo se nezvykle brzy, a to hned v druhé polovině května. Hostitelem byl osvědčený pořadatel v České republice – Březová u Sokolova. Do dějiště v pátek 22.května odcestovali pouze dva z trojlístku přerovských reprezentantů. Adama Procházku stále ještě trápí zraněný kotník z dubnového pádu a úplná rekonvalescence si ještě nejméně tři týdny vyžádá. Jak to vše dopadlo?

ME v biketrialu již tento víkend

[20.05.2015] Již tuto sobotu se koná první vrcholná akce tohoto roku - ME na domácí trati v Březové u Sokolova. Program ME.
Závodu se bohužel nezúčastní Adam, kotník se lepší, alel ještě jej zdaleka na kolo nepouští. Želízka tedy budou na startu dvě - v kategorii Junior a Senior

Úvodní závod Mistrovství ČR (Závod)

[26.04.2015] Úvodní závod obohatila velmi vysoká účast 19 jezdců v elitní kategorii, ke které přispěl start 6 jezdců ze Slovenska. Jak řekl na úvod závod moderátor David Čep, tak probojovat se dnes do desítky v elitě bude velmi náročné:-) A měl pravdu, hned tři slovenští jezdci se vešli do první pětky a Češi tak bohužel tahali spíše za kratší konec. Pro přerovske barvy závod přinesl velmi rozporuplné pocity.
Pavel Procházka (foto) - 7.místo (4. do MČR) - kvalitní výkon na úvodní závod, umístěn i trestné body nad očekávání.
Matěj Popelka (foto) - 14.místo (9. do MČR) - bohužel na úvod zklamání, potenciál je mnohem větší. Zradily křeče v rukou.
Adam Procházka - 15.místo (10. do MČR) - nedokončený závod, Adam skončil s vymknutým kotníkem a čeká jej bohužel několikatýdenní pauza...!

PF 2015 (Zajímavost)

[31.12.2014] Krásný a úspěšný rok 2015 přejí přerovští biketrialisté PF 2015.

Mistrovství ČR #8 - Březová u Sokolova (Závod)

[05.10.2014]Předposlední letošní mistrovskou soutěž hostil tradiční pořadatel z Březové u Sokolova. Sekce byly letos vytyčeny jen v areálu Na Výsluní, přírodní lesík byl tentokrát vynechán. Závodilo se tříkolově na 6 sekcích, když sekce byly spíše lehčí, dobře jetelné.
Náročnost závodu v Březové dělá i velká vzdálenost, Vstávat v 5 hodin ráno a závodit po 4,5 hodinové cestě není žádný med. Kdo se s tím z Přerováků startujících v kategorii Elite popral nejlépe?

ME ve Znojmě: jedna bronzová a dvě bramborové medaile do Přerova (Závod)

[22.09.2014] Tři týdny po posledním závodě Mistrovství světa se uskutečnil druhý vrchol letošní biketrialové sezony – jednorázové Mistrovství Evropy.
Pořadatelství se zhostilo domácí Znojmo a svůj úkol zvládlo úžasně. Výborná organizace, skvělé zázemí, kvalitně připravené tratě, nádherné prostředí, to vše mezinárodní biketrialová federace ohodnotila jako nejlepší letošní mezinárodní podnik. Chyběla jen větší účast jezdců ze vzdálenějších evropských zemí, které asi ovlivnil podzimní termín krátce po MS. Z přerovského klubu se však na start postavilo kompletní trio...

Finálový závod MS v biketrialu (Závod)

[26.08.2014] Krásné prostředí Jizerských hor v Tanvaldu hostilo třetí finálový závod MS v biketrialu 2014. Připraveny byly oproti předchozím závodům ve Španělsku spíše lehčí tratě a tak o výsledcích rozhodovala každá chyba a psychická odolnost.
Matěj Popelka v juniorské kategorii figuroval po dvou závodech na průběžném čtvrtém místě a v neděli vstupoval do závodu ještě s teoretickou šancí na zisk bronzové medaile v seriálu. Tu před závodem držel Ital Bonalda.

Druhý závod MS v biketrialu – překvapení, zranění i zklamání (Závod)

[18.08.2014] Katalánská Odena byla dějištěm druhého závodu letošního 3-dílného seriálu MS. Hezké počasí, velmi dobrá organizace závodu, zajímavé technické tratě – pořadatel si dal s přípravou opravdu záležet a nachystal hezkou biketrialovou podívanou.
Junior Matěj Popelka vstupoval do závodu s odhodláním zabojovat o jednu z medailí. Odhodlání a snaha byly však možná až příliš velké. Matěj zaznamenal v prvním kole spoustu chyb, 30 trestných v polovině závodu bylo od medaile daleko.

Úvodní závod Mistrovství světa v biketrialu (Závod)

[11.08.2014] V neděli 10.8. byl ve španělském Bueu zahájen letošní 3-dílný seriál MS v biketrialu, kterého se účastní tři přerovští jezdci. V kategorii Junior Matěj Popelka, v dospělé kategorii Senior pak bratři Procházkové.
Bueu je přímořské město na západě Španělska, mezinárodní závod hostilo poprvé, a tak bylo pro většinu účastníků neznámou. Překvapením bylo určitě chladnější počasí a častý déšť, který byl nejintenzivnější právě v závodní neděli. Pořadatelé připravili přímo na pobřežních útesech deset náročných a hlavně dlouhých sekcí, které jezdci absolvovali dvoukolově.

Mistrovství ČR #5 - Blansko (Závod)

[23.06.2014] Profesorský výkon Adama a zasloužené suprové druhé místo v posledním "jarním" závodě domácího mistrovství. Foto1 , Foto2. Dokázal jet bez chyb a to stačilo na jeho letošní nejlepší výsledek. Škoda, že se tolik nedařilo všem přerovákům. Nyní závodní přestávka a příprava na srpnovém MS!

Mistrovství ČR #4 - Velká Bystřice (Závod)

[01.06.2014] Závod ve Velké Bystřici tentokrát přerovským barvám medaile nepřinesl. Připraveny byly lehčí tratě, které vyžadovaly jízdu bez chyb a to se ani jednomu z jezdců nepodařilo. Adam nasbíral zbytečné body hned v 1.kole, Pavel dvěma pětkami ve druhém a Matěj až na jedné z posledních sekcí. Celková bilance: Matěj s Adamem shodně 18.tr.bodů, což bylo 4. a 5.místo. Pavel s 22tr.body na 7.místě. Své vůbec první vítězství v domácím mistrovství v elitní kategorii si zajel Vašek Gryc. Galerie ze závodu.

Mistrovství ČR #4 - Velká Bystřice (Pozvánka)

[29.05.2014] Již tuto sobotu 31.05. pokračuje domácí seriál Mistrovství ČR závodem v nedaleké Velké Bytřici u Olomouce. Start elitní kategorie s třemi přerovskými jezdci v 13:00. Dvě sekce budou umělé na náměstí, další čtyři v nedalekém lesíky na skalce. Více v propozicích závodu.

Mistrovství ČR #3 - Karlov pod Pradědem (Závod)

[25.05.2014] Nádherné prostředí, bezvadně připravení přírodní tratě, ale intenzivní 3-hodinový déšť - to byl třetí závod letošního seriálu MČR v nové lokalitě na Karlově. Závod fyzicky i psychicky (ne každý se s deštěm srovnal) náročný, kameny klouzaly a 2 sekce z 8 byly prakticky nejetelné. Po prvním kole to měli všichni Přerováci dobře rozjeté. Bohužel Matěj ve druhém kole totálně odpadl a klesl na 8.místo. Zkušení starší jezdci v trendu z 1.kola pokračovali - Adam nakonec 4.místo, Pavel bronzové 3.místo. Vítězem opět suverénní Vašek Kolář, stříbrný tentokrát bez chyb jedoucí Karel Brambora - foto.

Mistrovství ČR #2 - Ouběnice (Závod)

[11.05.2014] Mistrovství ČR v biketrialu pokračovalo krásným závodem v nové lokalitě u Ouběnic. Adam tentokrát musel závod kvůli pracovním povinnostem vynechat, takže na závod odcestovali jen Pavel a Matěj. Techničtější a lehčí tratě posazené do svahu přerovským jezdcům svědčily. Pavel s 15 tr.body zajel 2.místo a Matěj s 18 tr.body vybovojal skvělým výkonem již při druhém startu své první podiové umístění v kategorii Elite - 3.místo (foto). Vítězem se stal Martin Kakáč s 13 tr.body. Vítěz úvodního závodu Vašek Kolář se ouběnického závodu neúčastnil.

Mistrovství ČR #1 - Vema Cup Brno (Závod)

[04.05.2014] Úvodním podnikem „VEMA CUP“ v Brně byl uplynulou sobotu zahájen 8-dílný seriál Mistrovství ČR v biketrialu. Do závodu v elitní kategorii (top 12 jezdců) nastoupili tři přerovští jezdci. Kromě zkušených bratrů Procházkových i talentovaný Matěj Popelka, který věkem patří ještě mezi juniory.

Nový stroj - Rockman Glyph (Zajímavost)

[07.04.2014] Do sezony 2014 s novým kolem - Pavel zůstává věrný značce Rockman a po velmi dobrých zkušenostech s rámem Aurem postavil zcela nový stroj na černém rámu Rockman Glyph. Foto1, Foto2, Foto3.
"Geometrie je jiná než u Auremu, je potřeba si na ni zvyknout. Ale první dojmy jsou více než dobré!" Pavel P.

Úvodní závod sezony 2014 (Závod)

[02.03.2014] O úvodní závod sezony se zasloužili olomoučtí pořadatelé, kteří uspořádali volný závod na 12 sekcí v útulné hale na pevnůstce v Olomouci-Bystrovanech. Z přerovských barev se zúčastnil jen Matěj Popelka a dařilo se mu náramně. 7 trestných bodů v závodě znamenalo 1.místo na červené trati před Samem Hlavatým a Vojtou Křivou. Slibný start do sezony a úspěšná premiéra na novém kole! Výsledky závodu.

PF 2014 (Zajímavost)

[31.12.2013] Hvězdnou a úspěšnou cestu rokem 2014 přeje Biketrial Přerov PF 2014.

Rockman III na prodej(Zajímavost)

[07.11.2013] Pavlův Rockman ježděný od jara 2012 je na prodej. Nyný v TOP stavu (nový řetěz, volnoběžka,…) připravené na MS2013. Od té doby neježděné z důvodu zranění jezdce.
Vynikající kolo skládané na míru s výbornými výsledky (2.místo na ME 2012 kat.Senior, 3.místo v seriálu MČR 2012 kat.Elite). Specifikace+foto.

Mistrovství světa 2013 - hodnocení (Závod)

[17.08.2013] Program závodů v biketrialu pokračoval dvoudílným seriálem Mistrovství světa. Úvodní štace se uskutečnila v katalánské Igualadě, kde se představili také přerovští jezdci Pavel a Adam Procházkovi, se kterými jsme si o závodě také popovídali.
„Motivaci jsem měl samozřejmě velkou a rozhodně jsem chtěl udělat solidní výsledek pro dobrou pozici pro závod v Blansku," neskrýval ambice Pavel, který...

Mistrovství světa #1 - Igualada (Závod)

[25.07.2013] Týden po Mistrovství Evropy byl zahájen dvoudílný seriál Mistrovství světa. Úvodní závod hostila katalánská Igualada přímo ve svém centru. Jednalo se tedy o biketrial čistě na umělých překážkách (2x 10 sekcí), který přerovští biketrialisté vůbec v lásce nemají. Na start se postavilo celkem 39 závodníků, cílem obou přerovských jezdců bylo dojet na bodovaném umístění, které by slibovalo dobrou výchozí pozici pro druhý závod na oblíbené trati v České republice v Blansku.

Mistrovství Evropy (Závod)

[23.07.2013] Prvním vrcholem letošní biketrialové sezony bylo Mistrovství Evropy konající se 14.7. ve španělském městečku Valderrobres. Oba přerovští jezdci do něj vstupovali jako adepti na mety nejvyšší – Pavel navíc jako obhájce stříbra z loňského roku. Pořadatelé připravili pěknou, ale spíše lehčí trať na 2x8 sekcí. Bylo tak jasné, že každá chyba může rozhodovat. Adam i Pavel vstoupili do závodu perfektním způsobem a od začátku předváděli soustředěnou jízdu bez chyb...

Evropský pohár 2013 (Závod)

[17.06.2013] Letošní 2-dílný seriál Evropského poháru v biketrialu se konal poslední květnový víkend ve slovenském Zariečie a minulou sobotu v domácích podmínkách v Novém Veselí. Přerovští jezdci startující na mezinárodním poli v kategorii Senior (17 a více let) i v tomto roce potvrdili, že se jim na Evropských pohárech daří.
Ve slovenském Zariečie, kde se v minulosti konalo i Mistrovství světa, přivítalo závodníky deštivé počasí. Závod se konal z větší části v kamenolomu, což Adamovi s Pavlem maximálně vyhovuje. Na promočené a technické trati dokázal Pavel i navzdory nedávné viróze zvítězit.

2.závod VEMA MČR 2013 (Závod)

[12.05.2013] 1.místo. Při absenci Vaška Koláře se na oblíbené technické trati v Březové u Sokolova zrodilo v kategorii Elite překvapení - o jediný trestný bod se mně podařilo porazit Davida Herku. Domácí šampionát tak po několika letech zná jiného vítěze závodu než Kolář či Herka :-)

Úvodní podnik Vema MČR v Biketrialu (Závod)

[05.05.2013] Úvodní podnik Vema MČR v Biketrialu se uskutečnil první květnový víkend u již tradičního zahajovatele sezony – v Brně. Pořadatelé skvěle trefili obtížnost tratě. Výborně připravené sekce, precizní organizace a slunečné počasí nastavily vysokou laťku ostatním pořadatelům. Kategorii Elite dominovali stejně jako loni Vašek Kolář s Davidem Herkou. Tito mladí kluci to na kole opravdu umí a jsou výkonnostně...

Sportovec Přerova 2013 (Zajímavost)

[10.3.2013] Ve středu budou v Městském domě v Přerove vyhlášeni nejlepší sportovci města Přerova za rok 2012. Oba přerovští biketrialisté jsou opět mezi nominovanými. Loňské 2.místo Pavla hned za Lukášem Rosolem bylo obrovským úspěchem, uidíme jak to dopadne letos. Nominace.

PF 2013 (Zajímavost)

[1.1.2013] Všechno nejlepší do nového roku přejí přerovští biketrialisté: PF 2013.

Posezonní povídání (Zajímavost)

[21.10.2012] V týdeníku "5+2" vyšlo povídání o letošní biketrialové sezoně. O závodech, výsledcích, posledním závodě v Brně a našich výhledech dál. Autorem je David Kristek, tady je článek k dispozici.

Video z Mistrovství ČR9 BVV Brno (Závod)

[21.10.2012] Videa z posledního letošního závodu:
Reportáž v podání České televize

Krátké video z obtížné "kůlové" sekce, která zařídila 2.vicemistra ČR. Tato nula měla cenu zlata, proto i taková radost:-)

Mistrovství ČR9 BVV Brno (Závod)

[07.10.2012] 2.Vicemistr ČR putuje do Přerova
Hodně těsným výsledkem skončil letošní seriál Mistrovství ČR na bronzové pozici. Při rovnosti mistrovských bodů rozhodla dvě druhá místa v můj prospěch...P.Procházka
Záznam z finálového závodu Vema MČR v biketrialu 2012 bude na programu ČT SPORT (dříve ČT4) ve středu 10.10.2012 v 16,45 hod. Opakování pak jsou zařazena na čtvrtek 11.10.2012 v 05,10 hod. a 12,35 hod a úterý 16.10.2012 v 09,20 hod.

Mistrovství ČR8 Znojmo (Závod)

[23.09.2012] Druhé místo v prestižním závodě Mistrovství ČR, který byl zároveň Evropským pohárem, tak to byla super sobota ve Znojmě.
Výsledky kat. Elite


[07.08.2012] Poslední ze série tří závodů mistrovství světa v biketrialu mají za sebou Adam a Pavel Procházkovi z Přerova. V Itálii předvedli nejlepší výkony a oba se v kategorii Senior dostali do první desátky. V celkovém pořadí pak Pavel skončil osmý a Adam sedmnáctý. V městečku Sonico byla většina sekcí přírodních na stráních a kamenech v lese. Trať navíc byla velmi ztížena nočním deštěm a tak o pády a trestné body nebyla nouze ...


[01.08.2012] Dvě třetiny letošního mistrovství světa v biketrialu už jsou za námi. Po úvodním podniku ve Francii šampionát pokračoval o víkendu ve španělském městě Igualada, kde se vedlo sourozencům Procházkovým z Přerova o poznání lépe. Pavel obsadil osmé místo v kategorii Senior a Adam dojel šestnáctý. Závěrečný podnik MS je na programu v neděli v Itálii. V Igualadě se jelo přímo ve středu města a devět z desíti sekcí bylo kompletně umělých. Nebyly ale tak těžké ...


[23.07.2012] Třídílné mistrovství světa v biketrialu má za sebou první zastávku ve Francii, kde se však bratrům Procházkovým z Přerova vůbec nedařilo. V kategorii Senior obsadil Pavel, letošní vicemistr Evropy, šestnáctou pozici a Adam skončil dokonce až dvaadvacátý. „Celý závod se jel na umělých překážkách, což není vůbec nic pro nás," uvedl Pavel Procházka ten hlavní důvod, proč se ve Francii nezadařilo ...


[17.06.2012] Biketrialová sezona už je v plném proudu a po třech republikových závodech se jelo v neděli mistrovství Evropy v německém Scheiberbergu, kde nemohli chybět ani sourozenci Adam a Pavel Procházkovi z Přerova. A vedli si skvěle. Mladší Pavel se stal vicemistrem Evropy a Adam stanul na čtvrtém místě....


[21.05.2012] V Brně se tradičně první květnový víkend rozběhla biketrialová sezona 2012. Úvodní závod bývá vždycky takovou neznámou, nikdo neví co od závodu úplně čekat. Pořadatelé narozdíl od loňského závodu připravili spíše lehčí tratě, což je pro úvodní závod určitě správně! Suverénně se v závodě ukázali Vašek Kolář a David Herka, kteří si s velkým náskokem rozdělili úvodní dvě pozice, když Vašek zvítězil...

Nové kolo - Rockman Aurem III (Zajímavost)

[22.04.2012] Po 8 letech na kolech Koxx přišel čas na změnu. Nechtěl jsem jít ještě do většího rozměru BB, který nabízí nový model SKY2 a úplně nesedí mému stylu. Tomu by měl více vyhovovat AUREM III osazený především díly Rockman včetně karbonových řidítek, brzdami Hope, plášti Try-all a titanovým středem Reset a s celkově krásnou hmotností: Foto1, Foto2. Snad nám to spolu půjde:-) Pavel P.


[24.03.2012] Titul mistra Evropy ze Švédska zajistil Pavlovi významné ocenění mezi přerovskými sportovci. Byl vyhlášen jako druhý nejúspěšnější sportovec Přerova za rok 2011 v kategorii Jednotlivci-dospělí. Vítězem se stal daviscupový reprezentant Lukáš Rosol. Adam, který také byl mezi desítkou nominovaných, se bohužel mezi první tři nevešel...Snad příště! Kompletní výsledky, Foto1, Foto2, Foto3.


[24.03.2012] Hned po vyhlášení nejúspěšnějších sportovců města Přerova za rok 2011 vznikl s Davidem Kleinem (Přerovský deník) rozhovor, který si můžete přečíst i na našich stránkách...

Koxx Silver Sky na prodej (Inzerce)

[26.02.2012] Pavlovo vítězné kolo je na prodej. Jedná se o Koxx Silver Sky 20", double disc. Kolo (viz. foto) je 2,5 roku staré s originálními díly Try-all. Nyní má nový střed, volnoběžku a řetez. Zadní ráfek NOWAR. Cena 16.000 Kč. Pro více informací či další fotky kontaktujte na papro@atlas.cz nebo 775 02 83 83.

PF 2012 (Zajímavost)

[29.12.2011] Děkujeme za podporu v úspěšné uplynulé sezoně a přejeme vše nejlepší do roku 2012 - více v naší novoroční pohlednici.


[20.10.2011] Závěr sezony nezastihl přerovského biketrialistu Adama Procházku zrovna v nejlepším rozpoložení. Vrchol sezony (mistrovství světa, pozn. red.) už má za sebou, takže na kolo mu nezbývá příliš času a motivace. I tak se ale zúčastnil dalších dvou podniků domácího mistrovství, kde téměř i bez tréninku zajel průměrná umístění. Jeho bratr Pavel, letošní mistr Evropy v kategorii Senior, se zotavuje ze srpnové operace kolene....


[04.08.2011] Druhý a zároveň poslední díl mistrovství světa v biketrialu se jel o víkendu ve Španělsku, v oblasti Katalánska. Přerovští sourozenci Procházkovi neměli moc dobrou výchozí pozici, když po úvodním závodu v Březové u Sokolova byl Adam desátý a Pavel dvanáctý. Přírodní překážky a podmáčený terén jim však na západu Evropy svědčil. Starší Adam se dokonce prokousal až na konečné třetí místo...


[22.07.2011] Biketrialová sezona se přehoupla už do své druhé poloviny, což pro sourozence Procházkovy znamenalo další dva závody. Na kole se jich ale zúčastnil pouze Adam. Pavel, čerstvý šampion starého kontinentu, mu dělal jen doprovod, jelikož se na tréninku nepříjemně zranil....


[08.06.2011] Letos osmadvacetiletý biketrialista Pavel Procházka z Přerova má za sebou životní úspěch. O víkendu totiž vyhrál mistrovství Evropy kategorie Senior ve švédském Björkviku. Po dvou stříbrných a dvou bronzových příčkách z předešlých let se mu tentokrát podařilo dosáhnout až na stupeň nejvyšší. Evropský šampionát je jednorázovým závodem, který se v posledních letech koná jednou za dva roky...


[21.05.2011] Hezké počasí, bezva trať, Adamův závodné comeback po roce a půl, tradičně dobré makrely, ... to vše bylo druhé pokračování domácího mistrovství. Trať byla oproti loňskému roku opravdu bezvadná, nesmyslné skoky byly vynechány a zůstalo snad jen u jednoho takového. Proto se i úplně jinak závodilo! Já se tentokrát cítil na kole moc dobře a kdybych se v prvním kole vyvaroval zbytečných dvou pětek, tak to mohl být super výsledek:-) Nakonec tedy 15 bodů v 1.kole a 6 bodů v 2.kole ...


[04.05.2011] Úvodní podnik domácího mistrovství je za námi. Adam brněnský otvírák ještě vynechal, já jsem do něj šel naplno:-) Jedinou komplikací byly trable se zády, které mě celý týden před závodem nepustily na kolo. To se možná projevilo na nejistém začátku, ale postupně se můj projev zlepšoval. Čtvrté místo mezi českými jezdci není takhle na úvod ani zklámání ani nadšení. Na prvního Vaška Koláře ...

Nové webové stránky (Zajímavost)

[25.04.2011] Náš dlouholetý partner a dodavatel kvalitních italských potravin rozjiždí nově svou distribuci i formou e-shopu. Na webových stránkách http://www.icbc.cz/e-shop najdete kvalitní zboží dovezené výhradně přímo z Itálie. Těstoviny, rizota, omáčky a tapenády Sacla, olivové oleje Basso a jiné patří již hodně let do našeho jídelníčku:-)


[15.04.2011] Biketrialový vicemistr světa z roku 2007 v kategorii Expert Adam Procházka z Přerova má za sebou hodně nepříjemné období. V září roku 2009 si už poněkolikáté vážně zranil koleno a sezonu tak nedokončil. V roce 2010 dělal bráchovi Pavlovi jen doprovod na závodech, ale na start té letošní sezony, jak on sám říká poslední, už je připraven...


[23.03.2011] Hned po návratu z evropského poháru ve Španělsku jsem se ve středu zúčastnili vyhlášení ankety nej sportovců Přerovska. Organizace akce se zhostila agentura ČOK-CZ, která tuto akci pořádá ve více než 50 okresech v ČR. A bylo to znát, celá akce byla na velmi vysoké úrovni, s atraktivním programem a suprovým moderátorem. Předmětem večera byly 2 ankety – nejlepší sportovci...


[22.03.2011] Hodně hektické byly poslední dny, že jsme ani aktualizaci webu nestíhali. První událostí byl úvodní závod Evropského poháru ve španělské Torredembaře. Na závod jsem se dlouho připravoval, kvůli časnému termínu úvodního závodu sezony jsem na kolo šel letos dřív než obvykle. Adam také postupně přidával zátěž a před odletem do Španělska řekl, že je na 70% své předúrazové výkonnosti....

Anketa o nej sportovce Přerovska (Zajímavost)

[21.02.2011] Poslední letošní sportovní anketa je tady. Tentokrát o nej sportovce přerovského regionu. Anketu letos pořádá Přerovský a Hranický deník, pojal ji ve velkém stylu a pod záštitou vedení města Přerova. Vyhlášení proběhne 16.3. v Městském domě, hlasovat se dá do 7.3. Kupte páteční přerovský deník, v "Příloze ke kávě" najdete hlasovací kupón a můžete hlasovat pro Vaše 3 vyvolené:-) Bližší informace + nominace na stránkách "Deníku".

Rozhovor čerstvého třicátníka (Zajímavost)

[07.02.2011] Zajímavý rozhovor s Adamem Procházkou o celé kariéře, následující sezoně. To vše v podání Davida Kristka. Sedmička.

Hlasujte v anketě Olomouckého deníku (Zajímavost)

[24.01.2011] Hlasujte v anketě Olomouckého deníku "Sportovec Olomouckého kraje". Širší nominace je k dispozici na adrese: http://olomoucky.denik.cz/ostatni_region/kdo-bude-letos-sportovcem-kraje-hlasujte20110120.html. Hlasovací lístky poté každý den v papírovém "DENÍKU" (Olomoucký kraj) - hlasuje se do konce ledna. Pokud vyberete Pavla Procházku, tak Vám patří díky:-)

Pavel mezi deseti nejlepšími sportovci města Přerova (Zajímavost)

[04.01.2011] Dle měsíčníku magistrátu města Přerova „Přerovské listy“ patří jezdec ÚAMK-AMK Biketrial Přerov mezi deset nejlepších sportovců města Přerova za rok 2010. Zasloužil se o to především vítězstvím v letošním Evropském poháru. Ocenění a díky patří všem, který přerovský biketrial v roce 2010 podpořili! Snad se podaří s úspěchem navázat i v roce 2011:-)

Kalendář 2011 (Závody)

[01.01.2011] Tři závody Mistrovství světa, tři závody Evropského poháru, jeden závod Mistrovtsví Evropy a sedm závodů domácího mistrovství tvoří zatím Kalendář akcí v roce 2011.

Biketrial Přerov na facebooku. (Zajímavost)

[13.12.2010] Po velmi dlouhém odříkávání se i my pokusíme stát součástí celosvětového fenoménu...

Zimní měsíce za dveřmi (Zajímavost)

[14.11.2010] Teplé počasí se už za chvilku stane minulostí a venkovní biketrial se ponoří do zimního spánku. Zimní sezona tradičně nabízí více volného času na naše exhibiční Biketrial show. Něco už se pomalu do kalendáře rýsuje a já věřím, že toho bude ještě více:-) Je to vždy zábava a zároveň i velká dávka adrenalinu u vystoupení, které míváme přesně sladěné. O víkendu jsme jsme měli posezení s kamarády...

Videoreportáž z Evropského poháru v Německu. (Zajímavost)

[04.10.2010] Videoreportáž z Evropského poháru v Německu je k dispozici na adrese: http://www.youtube.com/watch?v=9CdkUCqZVxE. Jedná se o krátký průřez závodu s Pavlem v hlavní roli. K vidění jsou záběry z většiny sekcí, déšť, blatíčko...


[29.09.2010] Poslední díl Evropského poháru v německém Scheibenbergu dopadl velmi úspěšně. Trať byla postavena mně jakoby na míru:-) Žádné extrémní přeskoky, výskoky, ale technické delší sekce umístěné do svahů. Do toho celý závod doprovázel déšť, takže to byla pořádné blatíčko! Pro mě ale ideální podmínky, takže i v 3.závodě Evropského poháru se mně podařilo vyhrát! Závod ale nezačal vůbec dobře...

Biketrialová reportáž z MS (Zajímavost)

[09.08.2010] Reportáž z letošního MS v biketrialu v italském Darfo Boario Terme v podání České televize je k dispozici na adrese: http://www.ceskatelevize.cz/program/10304193205-07.08.2010-18:00-4-ms-v-biketrialu.html?online=1.


[04.08.2010] Finálový závod letošního MS byl svěřen do rukou italských pořadatelů do města Darfo Boario Terme. Do lokality, kde se vloni konal Evropský pohár a kde mně trať velmi svědčila. Trať byla podobná jako vloni. Sekce technické zasazené většinou do svahů, takže pro mě ideální. Nicméně všechny sekce byly lehčí - bylo jasné, že se musí jet bez „pětky“....

[26.07.2010] První klání letošního šampionátu je minulostí. Závod ve španělském Vilanova de Prades doprovázelo silné sluníčko a nepříjemný prach. Já jsem závod zahájil velmi dobře, na prvních dvou sekcích zapsal nuly a jel ve velmi dobré formě. To platilo až do poslední sekce prvního kola, kde jsem udělal školáckou minelu na nejlehčí sekci, za kterou se stydím doteď a z které Adam málem omdlel... 18 tr.bodů...

[10.07.2010] Vrchol letošní sezony se nezadržitelně blíží. 23.červnece se ve španělském Villa des Prades poblíž Tarragony rozjede 2-dílný seriál letošního světového šampionátu. Lokalita pro zahraniční jezdce to bude neznámá, mezinárodní závod se zde pojede poprvé. Hostitelem druhého klání poté bude italské Darfo Boario Terme. Konkrétně v italském Boariu je trať specifická, přírodní a já ...

[01.07.2010] Březová u Sokolova byla 24.06. dějištěm druhého pokračování letošního Evropského poháru. Vzhledem k důležitosti závodu jsme tentokrát do Březové vyrazili o den dříve, abych se vyvaroval nepříjemnému vstávání ve 4 ráno v Přerově....

[13.06.2010] Pokračování domácího šampionátu se odehrálo 13.06. v Hamrech nad Sázavou. V pěkném areálu připravili pořadatelé 8 sekcí na 2 kola a dle mého gusta byly sekce parádní!:-) Spíše technické a delší sekce mě opravdu celý závod bavily a elán mně nevzalo ani extrémní tropické vedro. Závod jsem začal na nejlehčí sekci projetím za nula bodů (už se mně dlouho nestalo), pak jsem dále pokračoval...

[16.05.2010] Třetí domácí závod a druhý čistě umělý - to byl podnik pořádáný v Protivíně přímo v areálu pivovaru Platan. Vhledem ke špatné předpovědi počasí se ve mně honily myšlenky, jestli na mokrý závod na neoblíbených umělých překážkách mám vůbec vyrazit - vzpomínky na Ostravu totiž nebyly nejlepší... Nakonec po úspěšné páteční opravě kola jsem se rozhodl PRO....

[04.05.2010] SPrvního letošního republikového závodu se zhostili noví ostravští pořadatelé. S přípravou sekcí (6 sekcí na 2 kola) si dali velkou práci, nicméně obtížnost trošku přestřelili. Naneštěstí závod narušil dopolední déšť, takže každá urvaná sekce v 1.kole znamenala velký úspěch. Já s 27tr.body v 1.kole byl na 4.místě, vedoucí Vašek Kolář měl 20 tr.bodů. Do 2.kola sekce osichaly a stávali se jetelnými...

[27.04.2010] Sezona 2010 byla odstartována netradičně mezinárodním závodem – Evropským pohárem. 1.soutěž z 3-dílného seriálu se konala v Toskánsku (Itálie) v městečku Castiglioncello. Jelikož bylo zrušeno letošní ME, tak Evropský pohár lze považovat za nejvyšší letošní evropskou soutěž. Startovní pole tomu úplně nenapovídalo (chyběli jezdci ze Španělska a Francie), nicméně organizačně...
Sezona 2010 za dveřmi

[11.04.2010] Už jen 14 dní zbývá do začátku letošní sezony. V sekci kalendář je k dispozici soupis akcí pro rok 2010, kterých bychom se měli zúčastnit. Přímá závodní účast v první polovině sezony se týká pouze Pavla, Adamova rekonvalescence po opětovné operaci kolene probíhá pomaleji a dřív než na léto to zatím nevypadá... Bohužel bylo zrušeno letošní Mistrovství Evropy, které patřilo mezi naše oblíbené a úspěšné soutěže... --Kalendář 2010--

Nové číslo NUTREND magazínu (Zajímavost)

[21.02.2010] Vyšlo nocé číslo NUTREND magazínu. Obsahuje mimo jiné také rozsáhlý rozhovor s novou tváří Nutrend teamu - olympioničkou Nikolou Sudovoum, představení nových produktů a spousta dalších... Hodně věcí se týká i českého olympijského týmu, jehož je Nutrend partnerem. Magazín v elektronické podobě.

Zhodnocení sezony a zranění - týdeník Sedmička (Zajímavost)

[10.01.2010] Minulý týden vyšel v týdeníku Sedmička článek hodnotící sezonu 2009 a také blížší pohled na Adamovo zranění. K nahlédnutí...

Ocenění za úspěšnou reprezentaci města v roce 2009 (Zajímavost)

[08.12.2009] Ve středu 2. prosince byli na přerovském zámku odměněni úspěšní reprezentanti města za rok 2009. Primátor ocenil z 90 nominovaných celkem 33 občanů a kolektivů. 25 oceněných bylo z oblasti sportu, 5 z oblasti podnikání a 3 reprezentanti byli z oblasti kultury (foto). Tohoto ocenění se nám oběma dostalo stejně jako vloni. Navíc biketrial byl představen jako tradiční a populární sport v Přerově:-)


[08.11.2009] Brněnský Sportlife již několik let uzavírá biketrialovou sezonu a jinak tomu nebylo i letos. Zajímavé sekce, které vypadaly na první pohled velmi náročně, bohatá zahraniční účast, závodní účast jen jednoho z nás, to byly asi hlavní charakteristiky ještě před zahájením závodu.
Do závodu jsem vkročil s klidem a na prvních dvou sekcích zaznamenal...

[12.09.2009] Třemi podzimními závody pokračoval seriál Mistrovství ČR. Před finálovým závodem už jsou některé karty rozdány...
Velká Bystřice, 12.09.2009
Na závod na oblíbené (napůl domácí) trati jsem se tradičně těšil. Sekce letos byly oproti loňsku těžší, přibylo i pro mě nepopulárních umělých překážek v podobě...
Konec sezony pro Adama... (Zajímavost)

[28.09.2009] A je to definitvní. Adam kvůli úrazu kolene do letošních závodů již nezasáhne. První prognóza poraněného se menisku se nenaplnila. Problém je vážnějšího charakteru - utržení 2/3 předního křížového vazu. Bohužel se jedná o koleno předtím 3x operované, kde již byla provedena plastika tohoto křížového vazu. Tím je vše komplikovanější, čeká ho nyní 3-týdenní rehabilitace a uvidí se co dál...

Biketrialové reportáže! (Zajímavost)

[17.09.2009] Reportáž z letošního MS v biketrialu v Číně je k dispozici na adrese: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/30929737089-cyklistika/. V úterních Událostech v regionu byla navíc krátká reportáž ze závodu MČR ve Velké Bystřici, kde Pavel vybojoval výborné 2.místo.(ze dne 16.9., začátek biketrialu v čase 21:50).

Report z MS v Číně na ČT4 Sport! (Zajímavost)

[04.09.2009] Reportáž z letošního MS v biketrialu v Číně v podání České televize jde do vysílání. Záznam bude odvysílán v sobotu 05.09. v 17 hod. na ČT4 sport. Repríza 07.09. v 14:10.


[28.08.2009] Závod je za námi. Byl to extrém, během dne teploměr ukazoval i 39°C. Čínský pořadatelé pojali akci opravdu megalomansky. Na závodišti se nacházelo několik tisícovek čínských diváků. Na závěrečném ceremoniálu ve městě se také nešetřilo, což dokazují fotky níže. A jak dopadly výsledky? Pavel v kat. Senior se po katastrofálním začátku nakonec prokousal na 5.místo (jeho dosavadní ...

[26.08.2009] Aklimatizace probíhá postupně, dnes jsme absolvovali dopolední a odpolední trénink při teplotě asi 35°C. Na večer nám připravili pořadatelé večerní velkolepou čínskou welcome party:-) Fotky po rozkliknutí níže...

[25.08.2009] Hlásíme se z Číny:-) Od nedělního večera bydlíme v čínském Ping Tangu (město asi 60 tis. obyv., s aglomerací 300 tisíc). Po úvodním šoku ze zdejší životní úrovně jsme trošku ztratili respekt a kromě tréninku jsme se v pondělí vydali na menší výlet nad městem....
Starší aktuality

Příští akce:
04.05. Mistrovství ČR #1 - Brno, Kníničky


Partneři: