Biketrial

Poslední závod sezony 2009 (Závod)

[08.11.2009] Brněnský Sportlife již několik let uzavírá biketrialovou sezonu a jinak tomu nebylo i letos. Zajímavé sekce, které vypadaly na první pohled velmi náročně, bohatá zahraniční účast, závodní účast jen jednoho z nás, to byly asi hlavní charakteristiky ještě před zahájením závodu.

Do závodu jsem vkročil s klidem a na prvních dvou sekcích zaznamenal 2x0 bodů. Jako třetí sekci jsem vybral PREFU (betonové skruže), která je má neoblíbená a často i osudová:-) Nejinak tomu bylo i letos...i když jsem ji jel perfektně, tak hloupá chyba na konci mě zabrzdila v perfektně rozjetém závodě. Zbývajicí sekce jsem sice neprojel čistě, ale 11 bodů po 1.kole byl velmi dobrý výsledek.

Ve druhém jsem byl odhodlán skóre ještě vylepšit. První dvě sekce opět nula, pak ale PREFA..bohužel do sekce jsem vjel s píchnutým předním kolem, což mně na sebevědomí nepřidalo.. I tak jsem ale nejtěžší skok zvládl. Pak ale poslední skok a opět 5 tr.bodů. Velké zklamání a jakoby i ztráta chuti na dalši sekce... Bylo skoro jasné, že finálová šestka je v nedohlednu. Zbylé 3 sekce jsem dojel nemastným unaveným výkonem a celé kolo za 17 tr. bodů.

Tohle skóre mě posunulo v závodě až na 10.místo (7. mezi českými závodníky), nicméně celkové 3.místo v 8-dílném seriálu MČR mi už nikdo vzít nemohl:-) Závod vyhrál s 0 tr.b. Peter Barták, hned v závěsu s 1 tr.b. skončil po perfektním výkonu Roman Chvojka, který tak za sebou nechal i mladé skokany Davida Herku a Vaška Koláře.

Poslední závod mohl u mě dopadnout lépe. Umělé překážky jsou ale pro mě opravdu spíše boj, ve kterém excelují ostatní... Závod na Sportlifu je tak mým nejhorším umístěním v sezoně. V sezoně, ve které jsem po opět podával na domácích závodech opravdu vyrovnané výkony, které mně i shodou jiných okolností zařídili titul druhého vicemistra ČR, kterého si nesmírně cením!
Stálo mě to spostu sil, hodně obětování a určitě občas i nervů. Sám bych to ale určitě nezvládl...k této bronzové pozici mně pomohli především můj brácha, dále pak významnou měrou na podzimních závodech Kája Brambora a perfektní stálou podporou moje přítelkyně Anetka. Moc děkuji!

Pavel P. - druhý vicemistr ČR 2009, kat. Elite:-)