Biketrial

První díl MS 2007 - Blansko - Pavel na 10.místě

[9.8.2007] Letošní 2-dílný seriál Mistrovství světa se rozjel 5.8. v Blansku. Tedy na trati, kde jsem vloni získal titul vicemistra Evropy. Tentokrát však místo loňského deště provázelo úvodní podnik MS po celý víkend krásné slunečné počasí a přitáhlo tak na závod poměrně velký počet diváků.

Pořadatelé připravili spíše lehčí trať, kde klíčem k úspěchu bylo absolutní se vyvarování chyb. Výjimkou byla poslední umělá sekce s wallridem, jejíž projetí bylo spíše vyjímečným úkazem. Na startu bylo v mé kategorii 42 závodníků včetně elitních Poláků Rafala Kumorowskiho a Pawla Reczka.

Jak už u mě bývá zvykem, tak chyb jsem se úplně vyvarovat nedokázal, a tak pětka z 3.sekce mě předurčila k tomu, že na přední místa se budu moct dívat jen velmi zdálky... Další pětku jsem připsal na poslední sekci prvního kola, která ale nic neřešila, protože tuto sekci v 1.kole neprojel vůbec nikdo...Horší bylo, že jsem si při pádu vymkl kotník, což nebylo úplně příjemné, ale v závodě se pokračovat dalo. Nicméně 13 trestných bodů v prvním kole mě usadilo na průběžné 9-11.místo. Po obvázaní a zchlazení kotníku jsem se vydal do druhého kola vylepšit svou pozici.

Na první sekci jsem ale začal zaznamenávat neobvyklé "vrzání" v mém kole...Po druhé sekci mi to nedalo, protože mi zvuk podezřele připomínal ten z roku 2005, kdy mi na MS v Andoře praskl rám. Ani se nemusel rám důkladně prohledat, protože repre kolega Michal Budský zdálky objevil prasklinu na úplně stejném místě jako jsem měl tehdy v Andoře! Po dlouhém zdržení způsobené hledáním adekvátního náhradního kola jsem závod dokončil, ale bodově jsem se moc nepolepšil. Kolo Honzy Bartoše (díky moc za půjčení!!!) bylo sice mému hodně podobné, ale vlastní je prostě vlastní...největším problémem bylo si zvyknout opět na 2-praporkou volnoběžku místo mé 6-praporkové...potřebné místo záběru při přeskocích jsem kolikrát fakt hledal:-) Takže kvůli několika zbytečným bodů se mé skóre ve 2.kole zastavilo na čísle 11.

S devatým Francouzem Kolbem jsem měl za celý závod 24 tr.b., bohužel na nuly mě porazil a já bral 10.flek. Další Čech Michal Budský, který si také vybral velkou porci smůly (prasklý řetěz, proražená duše) skončil hned za mnou. Perfektním výkonem a 15.místem se naopak blýskl Karel Brambora, který při svém světovém debutu v kategorii Senior obsadil bodovanou příčku.

Při závodě se sešli některé nepříznivé okolnosti, ale při zpětném pohledu na výsledky jsem musel uznat, že i kdyby bylo u mě vše v pořádku, tak na lepší než 6.místo bych zkrátka neměl...soupeři byli opravdu skvělí a bezchybní...

Nic však není ztraceno, věřím že svou pozici v Japonsku vylepším...Záleží teď hlavně na tom, kdy se dám zdravotně do pořádku a především kdy se ke mně dostane nový rám, abych se mohl na finálový závod pořádně připravit...