Biketrial

Úspěšný vstup do sezony - Triglav Mistrovství ČR #1 (Závod)

[30.4.2007] První závod letošního Mistrovství ČR se jel v sobotu 28.4. a měli jej na starost stejně jako vloni brněnští pořadatelé. Letos se jim navíc podařilo "objednat" krásné počasí, a tak nic nebránilo příjemnému vstupu do sezony. Připravené tratě byly pestré, náročnost nebyla nijak extrémní, což prvnímu závodu prospělo. Připraveno bylo 8 sekcí na 2 kola, které se mohly absolvovat v libovolném pořadí. Na závod dorazila taktéž početná skupina elitních zahraničních jezdců v čele s Peterem Bartákem, Rafalem Kumorowskim a loňským mistrem světa Peterem Muzigou.

S Adamem jsme se na závod po zimní pauze těšili, navíc pro bráchu to byl první závod na novém 26" kole. Řekli jsme si, že se letos na závody pokusíme jet také odreagovat od týdenního shonu a stresu:-) Bohužel kvůli zranění do Brna nedorazil stále vysmátý kolega Tomáš Babiky, a tak navodit potřebnou uvolněnou atmosféru se nám nepodařilo:-) Úvodní sekce tedy doprovázela jistá dávka nervozity, ale oba jsme začali poměrně dobře. Ještě lépe překvapivě já, když prvních pět sekcí jsem absolvoval za nulu. Na poslední sekci prvního kola jsem si ale připsal pád, takže po prvním kole jsem měl 9 tr.bodů, brácha 11. Druhé kolo jsem ale nezačal vůbec dobře...dvě pětky na 3 úsecích. Pak ale na závod dorazil nejobětavější fanda přerovského biketrialu a s jeho přítomností jsem na zbylých sekcích ve druhém kole přidal už jen 3 šlápnutí, 2 penalizační body jsem pak dostal za překročení celkového času na závod, takže celkem za závod 25 tr.bodů. Brácha rozjel druhé kolo perfektně, jenže pak ho zabrzdil defekt zadního kola, a v závěru mu navíc začaly docházet trošku síly. Takže druhé kolo i penalizaci za celkový čas měl o bod horší než já, což znamenalo celkem 29 tr.bodů.

A jak se dařilo soupeřům? Skoro bezchybnou vítěznou jízdu předvedl tradičně Peter Barták se 2 tr.body, hned za ním dojel Rafal Kumorowski s 3 tr.body. Nejlepší z Čechů (v závodě celkem 4.) byl Vašek Kolář s 13 tr.body, který předváděl svoji jedinečnou nádhernou jízdu. Jeho stabilita na zadním kole je naprosto neuvěřitelná a z českých jezdců byl tentokrát zaslouženě nejlepší. Druhý z Čechů jsem byl (v závodě 7.) a hned za mnou třetí Adam (v závodě 8.). Dále se umístili Roman Chvojka, kterého jsem viděl na dvou sekcích. Obě jel velmi hezky, jenže v závěru vždy vyrobil nesmyslnou chybu. Za Romanem skončil další KOXX rider Kuba Vencl.

S úvodním závodem jsme oba velmi spokojeni - druhé a třetí místo do Mistrovství ČR bylo více než jsme na úvod čekali. Navíc brácha, který si na nové kolo teprve zvyká, byl nejlepší z jezdců startujících na 26" kole. Je pravda, že na zahraniční top jezdce jsme tentokrát neměli, jenže někteří z nich už letos nějaký ten závod absolvovali, kdežto pro nás to byla letošní premiéra...