Biketrial

Finálový závod Triglav MČR - Sportlife, Brno (Závod)

[14.11.2006] Tak jak se v posledních letech stalo pravidlem, tak i letošní závodní sezona končila v Brně na výstavě Sportlife. Dopolední závod a pak především odpolední finále v super prostředí a atmosféře jsou každoročně biketrialovým svátkem, takže jsme se s bráchou na sobotu oba hodně těšili.
  Naše pozice před závodem byly rozdílné - Adam už měl jistý titul mistra ČR, a tak se chtěl především důstojně a v klidu rozloučit s se svým kolem, protože od příštího roku bude sedlat nové 26" kolo. Naopak mě čekal v Brně ještě tuhý boj o celkové 3.místo v MČR a také jsem si chtěl poprvé v Brně zajet také velkolepé odpolední finále.
  Vědom si důležitosti tohoto závodu jsem se na něj také patřičně připravoval. Navíc jsem jako doprovod pro tento klíčový závod měl kamaráda Martina Chalupeckého, který mě už na jaře dovedl ke stříbru na ME. Tak jsem doufal, že to tentokrát dotáhneme na celkový bronz...
  Pořadatelé připravili pestré a hlavně atraktivní 4 sekce, které se jely na 2 kola. Postup do finále si mělo zajistit 8 nejlepších z kategorie Elite. To však při účasti slovenských top jezdců a Poláka Rafal Kumorowskeho nebylo vůbec jednoduché.
  I přesto, že jsem byl poměrně hodně nervózní, tak pro mě závod začal nezvykle dobře, když první dvě sekce jsem projel za "nulu". Dokonce jsem byl bodově i před bráchou, který mě v sobotu dělal předjezdce. Na třetí sekci jsem však stejně jako Adam nezvládl bokovku na překážku vysokou přes 9 palet a na poslední sekci jsem uklouzl na umělém vodopádu, když jsem zariskoval poslední výskok. Adam projel vodopád za nulu, takže po prvním kole byl s 6 body na 4.místě, já na osmém místě měl stejně s Martinem Šimůnkem 10 bodů.
  Do druhého kola jsem šel z jasným cílem…zvládnout klíčovou bokovku, na jistotu odšlápnout horní část vodopádu a s jedním tr.bodem ve 2.kole si udržet 8.místo (5.místo mezi českými závodníky), které mi mělo zaručit finále i celkový bronzový stupínek v seriálu MČR.
  Tak jak jsem si řekl…tak jsem taky udělal…s tím že jsem si připsal ještě jeden neočekávaný bodík:-) Ale i tak 2 tr.body ve 2.kole mi zajistily postup do finálové osmičky z posledního postupového místa a hlavně taky titul druhého vicemistra ČR v kategorii Elite:-)
  Adam, ten zajel druhé kolo ještě lépe…za 1 tr.bod a skončil třetí (opět nejlepší z Čechů) za Peterem Bartákem ze Slovenska a Rafalem Kumorowskym z Polska.
  Finále se skládalo ze 4 stížených sekcí a pro mě už to bylo o nečem jiném…jel jsem bez nervů a celé jsem si to užíval. První dvě sekce jsem dal opět za nulu, na třetí...na betonových skružích jsem však nezvládl odraz z hrany a připravil se tak o možnost bojovat o prvenství. Poslední vodopád jsem stejně jako dopoledne odšlápl za jeden tr.bod a tak jsem v 8-členném finále obsadil solidní 5.místo. Finále měli v režii zahraniční jezdci, mezi které se jako jediný Čech dokázal na 2.místo svým super výkonem vklínit Kuba Vencl.
  Co říci závěrem…Sportlife 2006 dopadl pro nás úspěšně…to co se vloni nepodařilo, abychom stáli na eliťácké bedně oba dva…tentokrát vyšlo. Adam obhájil titul mistra ČR, já bral placku bronzovou, takže radost při závěrečném vyhlášení seriálu Triglav MČR v biketrialu 2006 byla obrovská…:-)