Biketrial

Triglav Mistrovství ČR #2 - Český Krumlov(Závod)

[13.5.2007] 10-dílný seriál Triglav MČR pokračoval druhým závodem pro jezdce v zcela nové lokalitě v Českém Krumlově. Nová lokalita je zvlášť pro nás "starší" jezdce moc příjemným zpestřením. Trať byla situována v lomu, který mi hodně připomínal naše tréninkové prostředí.

Trať pro kategorii Elite byla lehčí, což mně osobně vzhledem ke zvykání si na nové 26" kolo vyhovovalo..ještě nejsem s mým Karbonem 100% sžitý a z náročné tratě bych měl hodně velký respekt.

Celý závod byl organizačně zvládnutý na jedničku. Doprovázel ho silný vítr, což jezdům značně komplikovalo život. V samotném závěru pak přišla i deštivá přeháňka.
Eliťákům bylo jasné, že musí jet závod bez chyby a hlavně bez plného počtu trestných bodů v sekci. Nejproblematičtějším místem byl výskok v KÚ 3. Já si nebyl tak úplně jistý, že tento výskok dám a vzhledem k lehkosti tratě, kde pětka by byla hodně nepříjemná, jsem tady společně s bráchou volil jistotu. Ono i tak vytáhnout tento vysoký kámen nebyla žádná sranda a jednalo se o gymnastický výkon, zvlášť na malém kole - tady jsem si lebedil, že mám 26" :) Vašek Kolář po závodě říkal, že by tohle rozhodně nevytáhl a tak mu ani nic jiného nezbývalo než volit výskok. Ten se mu v 1.kole nepodařil - psal 5 tr.b. Nicméně ve 2.kole to tam narval za 0 a sklidil tím můj obdiv. Já ve 2.kole i kvůli náskoku, který jsem si po 1. kole vytvořil, opět volil jistotu. Jenže co se nestalo..zadním kolem jsem se lehce dotkl pásky, která vyklouzla z očka vytyčovacího drátu. Páska nebyla poškozena, vlastně jsem si ani nevšiml že se vysmekla. Prostě smůla:( Tento kámen de facto rozhodl o 1.místě v kat. Elite. Takový je sport a já Vaškovi gratuluji..a vůbec bys Vašku měl v tom tréninku ubrat plyn, protože jak my starší k tomu jako přijdeme? Tohle nám nemůžeš dělat! ;)
Pavel jel velice dobře, ale dělal neskutečný blbosti, které znamenaly několik pádů a tím také konec nadějí na lepší umístění. Musí zapracovat na své psychice..jinak to nevidím.
Já mám dobrý pocit z toho, že jsem si byl na Karbonu v porovnání s Brnem opět jistější. Také se mi líbí, že jsem předvedl dva hodně vyrovnané výkony.

Obrovský dík patří pořadatelům! Připravili moc krásný závod a my jezdci budeme doufat, že v pořádání budou pokračovat. Moc rád se do Českého Krumlova vrátím.

Zájímavosti závodu:

• kamarád Tomáš Babiky po prvé startoval po zranění kolene a já ho rád viděl :) Škoda jeho zmastěného 2. kola :(
  • Tomáš Babiky se svým bratrem Kájou přijeli na závod Tomášovým Pežotkem s kolama na půjčeném! uzamykatelném střešním nosiči. Kola si zamkli, ale klíče nechali doma :o Kola z nosiče museli vytrhnout..no nevím jak to vysvětlí tomu dobrákovi, co jim nosič půjčil;)
  • Pinďa (Michal Piňos) jel svůj 1.závod na 26" kole! Ještě loni byly hlasy, že sloučením kategorií Master+Elite a Expert+Senior se bude z velkých kol přecházet na malá..no..zatím nám to přechází opačným směrem.. Také se ukazuje, že typ kola není ten rozhodující faktor ovlivňující výkonnost jezdce..
  • pan Musil si odbyl premiéru v roli rozhodčího. Myslím, že vzhledem k profilu sekce a také jeho operovanému kolenu to pro něj byl do slova křest ohněm. Zvládl to skvěle, klobouk dolů..
  • paní Venclová byla pořadatelem vyhlášena jako Missis rozhodčí (special price). Je to jedna z nejlepších rozhodčích v ČR a cena jí právem náleží..
  • pořadatel věnoval do závodu neskutečné ceny pro vítěze! Rámy kol, kola, oblečení Peace..prostě bomba!! To je pak radost vítězit:)
  • nádherné prostředí Českého Krumlova - města zapsaného v UNESCO
  • závod zpestřila pořadatelem vložená soutěž..v ní jsem měl právo startu i já, ovšem kvůli povinnostem týkajících se komise biketrialu jsem se nemohl zúčastnit:( Snad příště..